PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34282}

Harry Potter i więzień Azkabanu

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
7,7 416 961
ocen
7,7 10 1 416961
7,6 34
oceny krytyków
Harry Potter i więzień Azkabanu
powrót do forum filmu Harry Potter i więzień Azkabanu

Dlaczego Dumbledore (skoro byl taki potezny) lub jacyś inni bohaterowie nie zostali duchami po smierci jak np.: Prawie Bezgłowy Nick , placzaca marta , ta dziewczyna co powiedziala gdzie jest diadem?

rotanimod

Chyba w 5.tomie, po śmierci pewnej postaci (nie piszę kto, by nie spojlerować), sir Nick powiedział Harry'emu, że tamta osoba nie wróci. Zostają na ziemi tylko ci, którzy nie mogą poradzić sobie z faktem własnej śmierci. To było gdzieś na końcu książki. Niedługo planuję przeczytanie kolejny raz wszystkich części. Gdy dojdę do tego fragmentu, to zamieszczę dokładny cytat.

rotanimod

Od str.939.
Rozmowa z sir Nickiem:
- On nie wróci.
(...)
- Ale ty wrociles! (...)
- Czarodzieje mogą pozostawić po sobie na ziemi ślad, mogą błąkać się jako duchy po miejscach, po których chodzili za życia - powiedział ponuro Nick - ale niewielu obiera tę drogę.
(...)
- Lękałem się śmierci - powiedział Nick. - Wolałem pozostać na progu. (...) Nie wiem nic o tajemnicach śmierci, Harry, bo wybrałem lichą imitację życia.


Wcześniej mówi o tym, że tylko czarodzieje mogą zostać duchami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones